در تجارت لوله کشي ، اندازه لوله مس با قطر خارج آن بر حسب ميلي متر اندازه گيري مي شود. اندازه هاي معمول 15 ميلي متر و 22 ميلي متر است. سايزهاي ديگر شامل قطرهاي بيروني 18 ميلي متر ، 28 ميلي متر ، 35 ميلي متر ، 42 ميلي متر ، 54 ميلي متر ، 66.7 ميلي متر ، 76.1 ميلي متر و 108 ميلي متر است.


 


دلايل بوجود آمدن دوپهني لوله مسي


الف -خمکاري لوله هاي مسي با دست


هر چند که در زمان خمکاري اين اتفاق نمي افتد در اين مرحله دوپهني لوله مسي بسيار کم است و بعضا با چشم غير مسلح هم ديده نمي شود با گذشت زمان بر اثر کارکرد کمپرسور و فشار ناشي از وزن لوله ميزان دوپهني به تدريج افزايش مي يابد


 


ب -عدم اجراي ساپورت يا نگهدارنده لوله هاي مسي در مسيرهاي طولاني


ج _ در اثر ضربه در حين کارهاي عمراني


 لوله مسي


محيط لوله مسي 3/4 اينچ چقدر است؟


2.749 "


قطر بيروني لوله مسي استاندارد "3/4 اينچ" 0.875 "است که محيط 2.749" را ايجاد مي کند. اندازه گيري شما 3.6 اينچ در 2? اندازه لوله 1 اينچي است ، بنابراين تقريباً به همين اندازه است.


 


چه زماني آنها از استفاده از لوله هاي مسي در خانه ها دست کشيدند؟


مس از 1950 تا 2000 لوله لوله کشي انتخابي بود و به طور گسترده اي هم در ساخت و سازهاي جديد و هم براي جايگزيني لوله هاي آبرساني از فولاد گالوانيزه که از دهه 1950 استاندارد بود ، مورد استفاده قرار گرفت. اما به دليل معرفي مس ، به تدريج استفاده از مس کمرنگ شده است.


 


تفاوت لوله مسي Type M با Type L چيست؟


تفاوت اصلي بين نوع M و L در ضخامت ديواره و درجه فشار است. دو اندازه معمول نيم اينچ و سه چهارم اينچ است. لوله نيمه اينچي نوع M داراي ضخامت ديواره 0.028 اينچ در حالي که نوع L 0.040 اينچ است.اميد به زندگي لوله هاي مسي چقدر است؟


50 تا 70 سال


ماندگاري مس بيشتر از لوله هاي PVC است.


 


ضرب و شتم لوله هاي مسي براي طول عمر دشوار است ، که به طور متوسط ??50 تا 70 سال طول مي کشد ، در مقايسه با PEX ، که طول عمر آن 30 تا 50 سال است.


 


آيا خانه هاي جديد هنوز از لوله هاي مسي استفاده مي کنند؟


در بيشتر موارد ، کيفيت لوله کشي مس قابل قبول بوده و از زمان تصويب ، منجر به خرابي زودهنگام لوله ها نشده است. با اين حال ، خانه هايي که در سال 2004 و بعداً ساخته شده اند و از لوله هاي لوله کشي مسي که از چين حمل شده استفاده مي کنند ، با مشکلات ساختاري خود مشکلاتي را تجربه کرده اند.


 


آيا خم شدن لوله مسي اشکالي ندارد؟


لوله لوله کشي مسي را مي توان به طور صحيح خم کرد يا با فنر خمش يا لوله خم کن لوله کشي لوله کشي اختصاصي که تعداد اتصالات مورد نياز را کاهش مي دهد. . اين يکي از دلايلي است که لوله کشي لوله ها را خم مي کند تا اينکه لوله را قطع کند و براي تغيير جهت ، يک خم مانند آرنج را به داخل محوطه قرار دهد.


 


درجه هاي لوله مسي چند است؟


رنگ در شناسايي نوع لوله مسي کمک مي کند. رنگ سبز نشان دهنده نوع K ، آبي نشان دهنده نوع L ، قرمز نشان دهنده نوع M و رنگ زرد نشان دهنده نوع DWV است. بنابراين ، لوله هاي مسي نوع L به عنوان آبي و لوله هاي مسي نوع M نيز به رنگ قرمز شناخته مي شوند.


 


آيا مي توانم لوله مسي را دفن کنم؟


اسليو / پيچيدن. در بيشتر موارد ، بهترين گزينه براي نصب مس در زير زمين ، دفن آن در تماس مستقيم با خاک است. مس به طور طبيعي در برابر اکثر خاکها و محيط هاي زيرزميني مقاوم در برابر خوردگي است.


 


آيا هنوز لوله کش ها از لوله هاي مسي استفاده مي کنند؟


مس استاندارد طولاني مدت لوله کشي بوده است. مدت زمان طولاني بوده است و ما مي دانيم اين ماده براي لوله هاي آب با دوام و قابل اعتماد است. با اين حال ، لوله کشي پلاستيکي (PEX) بخوبي کار مي کند زيرا از يک ماده انعطاف پذير ساخته شده است.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


Lisa شیمیایی تبریز foot_bet_new پوشاک مهسا پرسش مهر سال تحصیلی 98-99 پروانه وبلاگ سایت یه جا دیگه سایت فایل مَس مطالب جذاب و خواندنی از سراسر وب به همراه اخبار روز نسیان